kocięta neva msquerade

Mamy kocięta neva masquerade

Wiosna do nas zawitała na całego. Kocie dzieci przyszły na świat:

09.03.2022 powitaliśmy miot” B2 ” kociąt neva masquerade. Rodzicami zostali Ciacho Sonata Księżycowa*PL oraz Dasza Dumka*Pl. Mamy 7 kociąt.

15.03.2022 powitaliśmy miot “C2” kociąt neva masquerade. Rodzicami zostali Ciacho Sonata Księżycowa*PL oraz Zuza Dumka*Pl. Mamy 5 kociąt.

30.03.2022 powitaliśmy miot “D2” kociąt neva masquerade. Rodzicami zostali Ciacho Sonata Księżycowa*PL oraz Zoria Dumka*Pl. Mamy 3 kocięta.

Zdjęcia i więcej informacji wkrótce.

kocięta neva masquerade z rodowodem Dumka Pl

Kocięta neva masquerade – miot A2 – gotowy do zmiany domu

Kocięta neva masquerade miot A2 gotowy do nowego domku

Miło nam poinformować że kocięta neva masquerade z miotu A2 ukończyły 12 tygodni i mogą powoli opuszczać hodowlę. Są przygotowane do przeprowadzki do nowych domków. Potrafią korzystać z kuwetki i drapaka, są ufne i towarzyskie. Posiadają prawdziwe wielopokoleniowe rodowody syberyjskie akceptowane na całym świecie. Wszystkie posiadają mikrochipy, aby nie zgubiły się nowym właścicielom. Zabiorą też ze sobą do nowego domku książeczki zdrowia z aktualnymi szczepieniami i odrobaczeniami oraz wyprawkę w postaci: ulubionej karmy na pierwsze dni, zabaweczek, oraz kocyka z zapachem ich domu, żwirku. Dzięki temu będzie im łatwiej zaaklimatyzować się w nowym domku.

Obok zamieszczamy album kocięta neva masquerade miot A2, aktualne kocięta neva masquerade

Mamy kocięta neva masquerade !!!

Miło nam poinformować że 04.08.2021 powitaliśmy miot” A2 ” kociąt neva masquerade. Rodzicami zostali Ciacho Sonata Księżycowa*PL oraz Chanel Księżniczki Jury *Pl. Mamy 8 kociąt. Zdjęcia i więcej wiadomości wkrótce.

Mamy kocięta syberyjskie neva masquerade !

Miło nam poinformować że 18.10.2020 powitaliśmy miot” W ” kociąt neva masquerade. Rodzicami zostali Ciacho Sonata Księżycowa*PL oraz Chanell Księżniczki Jury *Pl mamy dwa maluszki. To pierwszy miot tej pary. Więcej wiadomości wkrótce.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia 2018

Świąt prawdziwie świątecznych, ciepłych w sercu, zimowych na zewnątrz, jaśniejących pierwszą gwiazdką. Niech z nut świątecznych zapachów powstanie najpiękniejsza kolęda i czarem swej melodii spełni Wasze marzenia.

MAMY KOCIĘTA NEVA MASQUERADE !

Miło nam poinformować że 06.05.2018 powitaliśmy miot” T ” kociąt neva masquerade. Rodzicami zostali Drake Ateny Raj oraz Dasza Dumka*Pl mamy pięć maluszków. Więcej wiadomości wkrótce.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia

Merry Christmas 2018

Staropolskim obyczajem, gdy w Wigilię gwiazda wstaje, Nowy Rok zaś cyfrę zmienia, wszyscy wszystkim ślą życzenia. Przy tej pięknej sposobności i ja życzę Wam radości, oraz aby się darzyło, z roku na rok lepiej było.

Powitaliśmy miot S kociąt neva masquerade

06.11.2017 Powitaliśmy miot S kociąt neva masquerade. Mamy dwóch cudownych chłopców Simbę i Sashe. Kocięta rozwijają się świetnie, radzą sobie już z mięskiem, poznają dom i nowe zabawy, kształtują swoje charaktery. Simba nie ubi siedzieć długo w jednym miejscu, cały czas jest w ruchu, chyba że się zmęczy to wtedy śpi. Sasha jest spokojniejszy, lubi przylepiać się do człowieka i mruczeć. Sasha sprawdza wszystko łapką, zanim cokolwiek zrobi, wącha, jest ostrożniejszy od brata. Jak wpadną w wir zabawy to szaleją już razem.

Więcej zdjęć łobuziaków w dziale aktualne kocięta  >>>tutaj<<<

Nowe zdjęcia kociąt z miotu “R”

Kocięta Neva Masquerade ukończyły 8 tygodni. Rozwijają się świetnie. Korzystają z kociego dzieciństwa, rozrabiają. Biegając i bawiąc się zwiedziły już chyba wszystkie zakamarki w domu. Są bardzo ciekawe świata, wszystko chcą dotknąć swoją maleńką kocią łapką. Na widok zabawki z piórkiem chcą za nią prawie pofrunąć. To ich pierwsze łowy.

Kształtują się im charaktery:
Roxi to pieszczotka. Przychodzi chętnie się głaskać, wpatruje się głęboko w ludzkie oczy i mruczy jak traktorek.
Rumba to wesoła koleżanka. Wszystko chce zobaczyć i we wszystkim brać udział, stale biega i sprawdza co robią domownicy, lubi sobie pogadać.
Rubinek to misiaczek, który lubi spać w miękkiej pościeli, i łakomczuszek, któremu wszystko smakuje. Ale też straszny pieszczoch.
Zdjęcia po koleji: Roxi, Rumba i Rubinek:

więcej zdjęć >>>> kliknij tu <<<<

Kocięta syberyjskie, neva masquerade
Kocięta syberyjskie, neva masquerade
Kocięta neva masquerade
Kocięta neva masquerade
Kocięta syberyjskie,neva masquerade
Kocięta syberyjskie neva masquerade
Kocięta syberyjskie,neva masquerade
Kocięta syberyjskie, neva masquerade
Kocięta syberyjskie, neva masquerade
Kocięta syberyjskie,neva masquerade
Kocięta syberyjskie, neva masquerade
Kocięta syberyjskie,neva masquerade,kocurek
Kocięta syberyjskie,neva masquerade
Kocięta syberyjskie,neva masquerade, kocurek

Alergia a koty ? Czy są koty hipoalergiczne? Czy są koty dla alergików?

W związku z bardzo wieloma pytaniami na temat alergii i możliwości posiadania kota w domu postanowiłam bliżej opisać ten problem.
Przyczyny uczulenia na kota
Czynnikiem alergizującym nie jest tylko sama sierść kota, lecz wydzielina białkowa produkowana przez gruczoły ślinowe i łojowe. W ramach badań mających na celu ustalenie przyczyny uczulenia, wykryto w próbkach z sierści i skóry kota białka, które mogły być odpowiedzialne za reakcję alergiczną u osób nadwrażliwych. Za alergię na koty odpowiada głównie białko Fel-D1 występujące w ślinie, łzach, na skórze i gruczołach około odbytniczych. Koty wylizując się zostawiają ślinę na futrze jednocześnie przenosząc białko Fel – D1 . Koty często ocierają się o różne sprzęty domowe, ściany – tam też pozostawiając białko – Fel D1. Sierść kota zostaje na meblach,unosi się w powietrzu, białko Fel – D1 może pozostawać w pomieszczeniach nawet do 6 miesięcy.
Zdecydowanie większą liczbę gruczołów łojowych w skórze, posiadają kocury aktywne płciowo, są bardziej alergizujące niż kotki. Kastracja kocura znacznie zmniejszenie ilości łoju, jak i białka Fel-D1 na skórze zwierzęcia.
W Stanach Zjednoczonych w University of California Davis & Siberian Research Inc. przeprowadzono badania na ilość produkowanego białka Fel-D1 u kotów syberyjskich i neva masquerade. Testy wykazały u części kotów poziom alergenu poniżej 0,2 μg a u części większe wyniki aż do16 μg. Około 50% Syberyjczyków wykazało dużo niższy poziom Fel-D1 niż normalny. Poniżej 15% kotów produkowało bardzo niski poziom alergenu i te koty mogły być bezpiecznie umieszczone w domu, w którym mieszkały osoby bardzo mocno uczulone. Wykazano, że kojarzenie kotów z niskim poziomem Fel-D1 skutkowało tym, że rodziło się więcej kociąt wykazujących niski poziom alergenu. Większy poziom obserwowano u kotów kolorach srebrzysty i dymnych /silver/smoke , mniejszy u tzw pointów czyli neva masquerade.
Oczywiście fel-d1 to nie jedyny alergen, ale akurat ten jest odpowiedzialny za wywołanie reakcji alergicznej u 90-95% osób. Kolejne to fel d2,d3,d4 ,d5 ,69-Dka jednak w ich przypadku odczyny występowały znacznie rzadziej. Ostatni z nich albumina surowicy powodująca odczyny u 20-30% alergików wzrasta u kotów wraz z wiekiem.
Co to wszystko dla Państwa oznacza?
Jeśli Jesteś alergikiem, znane Ci są objawy alergii: od lekkich w postaci skórnych jak pokrzywki, swędzące wypryski, zapalenie spojówek czy katar po ciężkie reakcje astmatyczne, aż do wstrząsu anafilaktycznego włącznie.
Jeśli tu trafiłeś to prawdopodobnie Ty, lub bliska Ci rodzina razem z Tobą zamieszkująca bardzo pragnie mieć ukochanego kociaka, szukasz kota hipoalergicznego, czy też dla alergików.
W poszukiwaniu ukochanego kota bardzo proszę wziąć pod uwagę ten artykuł jak też moje porady, które poniżej przedstawie w punktach aby prościej je zapamiętać:
1. Hipoalergiczny nie oznacza wcale nie uczulający, tylko tylko mniej uczulający. Posiadający pewne właściwości jak np.zmniejszona ilość białka Fel-d1, które powodują że prawdopodobieństwo wywołania alergii jest zmniejszone.
2. Z powodów powyżej opisanych, czyli różna ilość poziomu alergenów fel- D1 u kotów tej samej rasy, odradzam kupowanie syberyjczyka czy nawet neva masquerade na odległość i tylko z powodu że gdzieś ktoś napisał że to koty dla alergików, bo to tylko świadome lub nie świadome wprowadzanie ludzi w błąd celem osiągnięcia zysków ze sprzedaży kotów.
3. Aby sprawdzić jak alergik reaguje na koty najlepiej odwiedzić hodowlę kotów. Zawsze powinna to być konkretnie ta hodowla, w której jest interesujący nas kotek. Przebywanie w bliskim kontakcie przez dłuższy czas ( minimum 2 godziny) w obecności kociaka, jego rodzeństwa i dorosłych osobników z tej samej kociej rodziny, najlepiej powinno zobrazować jak Wasz organizm reaguje.
4. Jeśli po takim kontakcie nie wystąpią wczesne, ani pużne odczyny alergiczne jest duże prawdopodobieństwo że możesz zostać szczęśliwym posiadaczem tego wymarzonego kota.
5. W przypadku wystąpienia odczynów o niewielkim nasileniu, wizytę w hodowli należy powtórzyć za jakiś czas lub też z inną kocią rodziną. Białko fel-D1 może mieć różny poziom nawet u kotów tej samej rasy.
6. Nie zgadzaj się na zakup kota bez wizyty w hodowli i sprawdzenia reakcji na daną kocią rodzinę. Biorąc kota do domu pokochasz go, wraz z wzrostem kotka wzrośnie ilość wytwarzanych białek fel-D1 oraz innych i może się okazać że kochany kociak stanie się powodem większości twoich dolegliwości i co wtedy? Mały niczemu nie winny kotek straci swój dom, lub ty sam będziesz szukał ciągle leków i sposobów walki z uciążliwym uczuleniem.
A wcale tak być nie musi.