Serdecznie witamy

Kocięta-neva-masquerade-Dumka-pl

Pierwsze w naszym domu pojawiły się koty Perskie. To od nich właśnie zaczęła się cała przygoda z hodowlą i wielką pasją. Szybko rozkochały nas w sobie.

Najpierw pojawiła się koteczka perska Kaja Mruczysław*Pl, wystawowa piękność o długim, gęstym i puszystym futerku, za co dziękujemy serdecznie Pani Marii Rutkowskiej. Kaja przekonała nas, że persy są nie tylko piękne, ale mają też niesamowity charakter. Są jedyne w swoim rodzaju. Spokojne, dostojne, bardzo oddane człowiekowi. Aby Kaja nie była samotna, po nie długim czasie dołączył do nas kocurek perski Papi od Elizy*Pl. Piękny przedstawiciel amerykańskiej linii Palmetto's oraz potomek Artemisa. Na tym jednak się nie skończyło, raczej historia ma dopiero swoje początki. Koty szybko nas przekonały że bez nich dom jest pusty i smutny, stały się pełnoprawnymi członkami naszej rodziny.

Choć nasze persy zakończyły już karierę hodowlaną, są kastratami i przeszły na kocią emeryturę to zostawiliśmy im miejsce na naszej stronie ponieważ wszystko się od nich zaczęło.

Obecnie do nas dołączyły przepiękne koty w maskach - Neva Masquerade. W sumie to pewien przypadek sprawił, że one się w naszym domu pojawiły ale są równie kochane jak persy.  Neva masquerade to siostrzana rasa kotów syberyjskich o charakterystycznym ubarwieniu futra i lazurowo niebieskich oczach. Charaktery mają wspaniałe- są kotami towarzyszącymi, nic w domu nie umknie ich uwadze, nic się nie odbędzie bez ich obecności. Nie bez powodu o kotach neva masquerade mówią że mają psi charakter. Aktualnie nasza hodowla liczy pięć kotów dorosłych. Posiadamy  trzy koteczki i kocurka rasy  Neva Masuerade oraz jednego kastrata.

Więcej o tej osobliwej rasie znajdziecie tutaj>>>

Koty neva masquerade są bardzo towarzyskie, bardzo kochają swoich opiekunów różne ciekawostki dotyczące alergii, felinoterapii, cech rasy znajdziecie tutaj>>>

Nasze koty Perskie są przebadane w kierunku PKD oraz posiadają testy FelV, FIV, FIP z wynikami ujemnymi.
Nasze koty Neva Masquerade są przebadane i testowane w kierunku FelV, FIV, FIP z wynikami ujemnymi.
Hodowla jest zarejestrowana w Cat Club Feniks należącym do FPL - Polska Federacja Felinologicznej .
Organizacje te są zaś członkami międzynarodowej federacji: Federation Internationale Feline - FIFE

cert1

Fife      2015-10-07_212916